Az OnRobot puha gripperével egyszerűbbé válhat az élelmiszeripari alkalmazások automatizálása

forrás: Prím Online, 2020. április 10. 12:07

Az új, élelmiszeripari szabványoknak megfelelő OnRobot puha gripper szabálytalan formák és érzékeny élelmiszerek széles választékát képes mozgatni az élelmiszeripari, kozmetikai és gyógyszeripari gyártás, valamint további gyártási és csomagoló folyamatok során.

Egy csapásra egyszerűbbé vált az élelmiszeripar és egyéb, például a kozmetika- vagy gyógyszeripar során jellemző „tiszta” alkalmazások automatizálása, melyek a tojástól kezdve a gyümölcsökön át, az üvegekig és szabálytalan méretű tartályokig különféle tárgyakat kell, hogy kezeljenek. A rugalmas OnRobot puha gripper három cserélhető szilikonból készült ún. szoknyát használ csillag alakú és négyujjas konfigurációban, melyekkel szinte bármilyen 2,2 kg alatti, kisméretű tárgyat képes felemelni óvatos és pontos érintéssel. Az elektromos puha gripper megfelel az élelmiszeripari szabványoknak (FDA 21 CFR a nem zsíros élelmiszerekhez és az EC 1935/2004), és a hagyományos vákuumos gripperekkel ellentétben egy beépített elektromos motorral rendelkezik.

 

 

„Új puha gripperünk lehetővé teszi a meglévő megoldások számára, hogy nehezen megfogható, törékeny, vagy változatos alakú tárgyakat mozgassanak.” – mondja Enrico Krog Iversen, az OnRobot vezérigazgatója. „Az egyedileg kialakított megoldásoktól eltérően az egyrendszeres megoldásnak köszönhetően a puha gripper zökkenőmentes integrációt kínál a legtöbb együttműködő és könnyűipari robottal.”

 

 

Az OnRobot díjnyertes egyrendszeres megoldása egy olyan platform, ami egy egységesített mechanikus és elektronikus interfészt biztosít a vezető robotkarok és az összes OnRobot End-of-Arm tooling (EoAT) között. Az egyrendszeres megoldás most tovább bővült és már az ABB Robotics és a Hanwha Precision Machinery robotjaival való integrációra is kiterjed. Így ezen robotok felhasználói az egységesített mechanikus és elektronikus interfész segítségével az OnRobot termékek összes előnyét élvezhetik, az egyszerűbb telepítés és a gyorsabb megtérülés érdekében.

 

 

Amellett, hogy a puha gripper ideális megoldást nyújt az élelmiszergyártás alkalmazásai számára, a gyártó- és csomagoló folyamatok során is rugalmas és óvatos fogást biztosít.

 

 

A puha gripper jellemzői:

  • A maximális 2,2 kg-os teherbírás a kezelendő tárgyak alakjától, puhaságától és súrlódásától függ
  • A fogás mérete 10 mm-től 118 mm-ig terjed, az alkalmazott korongtól függően
  • FDA által hitelesítve
  • Rugalmas, cserélhető szilikonos korongok
  • Ideális kezelés a törékeny tárgyakhoz és szabálytalan formákhoz
  • Nincs szükség levegőellátásra
  • Gyors, rugalmas telepítés, és zökkenőmentes integráció az összes vezető robotmárkával

Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Compliance-szakemberi szerepben teszteli az AI-t a KPMG

A Joint Venture Szövetség (JVSZ) által rendezett Innovációra Magyar! konferencián számolt be a KPMG Magyarország munkatársa arról a kísérletükről, melynek keretében gépi tanulási modell fejlesztésével támogatták a vállalati anyagok feldolgozásának folyamatát. A vonatkozó szabályzatoknak való megfelelőség ellenőrzésére bevetett mesterséges intelligencia egyelőre nem helyettesíti a szakértői munkát, azonban jelentősen gyorsítja a folyamatot, 80% feletti hatékonyságú dokumentációs alapot hozva létre. Így a fennmaradó időben az emberi beavatkozás a nagy figyelmet igénylő, alaposabb elemzést tudja elvégezni.

2024. május 18. 13:59

A műholdas távközlés szerepe óriási mértékben nőtt

A legújabb űrtávközlési technológiák, a műholdas szolgáltatások és az űrkutatás álltak az idei Távközlés Világnapjához kapcsolódó konferencia fókuszában. A győri Széchenyi István Egyetem (SZE) eseményén kiosztották a Dr. Magyari Endre-díjakat is, amit idén Dr. Gschwindt András és Petres István hírközlési szakemberek vehettek át. A Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) az esemény kiemelt támogatója.

2024. május 18. 12:15

Buszos útdíjfizetés – az első időszak tanulságai

A legtöbb busz a legkevésbé szennyező kategóriába tartozik, a külföldi járművek az autópályákat használják, míg a hazai személyszállítók harmada inkább az olcsóbb útvonalakat választja és a legtöbb vállalkozás felismerte, hogy a használatarányos útdíjfizetés kényszerét minőségbiztosítási fejlesztésekre is lehet használni – ezek a legérdekesebb megállapítások az útdíjfizetés bevezetése óta eltelt időszakból.

2024. május 17. 17:30

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Utazási konferencia az Angyalok városában

XX. E-KERESKEDELMI KONFERENCIA BY SAMEDAY

2024. május 17. 14:47

Az IKEA Kreativ megérkezett Magyarországra

2024. május 15. 17:52

Továbbra is Christian Klein az SAP első embere

2024. május 7. 13:17

Magyar siker: Nemzetközi díjat nyert a TIME magazintól a nyelvtanuló-applikáció

2024. május 3. 19:59