Az ABB és a Covariant MI-vel támogatott robotikai megoldásokat fejleszt

forrás: Prím Online, 2020. március 9. 14:26

Az ABB a Covariant mesterséges intelligencia (MI) alapú technológiájával felgyorsítja a térnyerését a forgalmazási és az e-kereskedelmi ágazatokban. A Covariant volt a nyertese annak a világméretű pályázatnak, amit az ABB azért írt ki, hogy vezető MI-partnert keressen az intelligens robotikai technológiák közös fejlesztéséhez. 

 

Az ABB Covariant MI-megoldással támogatott robotjai különböző csomagokat válogatnak szét. 

 

Az ABB, mint az ipari robotok világszerte vezető szállítója, és a szilícium-völgyi MI start-up, a Covariant bejelentették, hogy partneri együttműködésre lépnek. Együttműködésük célja, hogy mesterséges intelligenciával segített robotikai megoldásokat dobjanak piacra.  A két cég először teljesen autonóm raktári komissiózó megoldást kíván értékesíteni.    

 

A partneri együttműködés keretében két, az MI-vel támogatott robotika terén azonos jövőképpel rendelkező vállalat fog együtt dolgozni. Az MI alapú robotikai rendszerekben intelligens robotok dolgoznak az emberek mellett, dinamikus környezetben, amelyben a robotok minden egyes elvégzett feladat során kollektívan tanulnak és fejlődnek. 

 

Tapasztalva az e-kereskedelmi szektor növekedését, az ABB az alkalmazások széles körénél jelentős lehetőséget lát a mesterséges intelligenciával támogatott robotikai megoldásokban. Ezek a megoldások főként a logisztikához, a raktározáshoz, valamint a csomagok és postai küldemények válogatásához kapcsolódnak. A Statista adatai szerint az e-kereskedelem globális forgalma a következő öt évben várhatóan több mint 50%-kal növekszik, értéke a 2019. évi 1,7 billió euróról 2024-re 2,6 billióra nő.  

 

  

Az e-kereskedelemben a rendelések teljesítésével kapcsolatos szolgáltatások iránti kereslet növekedése, valamint az összetett, munkaigényes folyamatok egyedi lehetőséget kínálnak az intelligens automatizálás számára. A beszerzési adatokat elemző cég, a Beroe Inc. szerint a piac összesített éves növekedési rátája stabilan 4-5% körül van, és 2021-re várhatóan eléri az 51,3 milliárd eurót. Napjainkban a raktári műveletek munkaigényesek, az iparág komoly nehézségekkel küzd a komissiózást és csomagolást végző dolgozók toborzása és megtartása terén. Bár a robotok kiválóan alkalmasak az ismétlődő feladatok végrehajtására, eddig nem rendelkeztek azzal az intelligenciával, amely ahhoz szükséges, hogy egy dinamikus raktári művelet során azonosítani és kezelni tudják a több tízezernyi, állandóan változó terméket.   

 

Az ABB 2019-ben pályázatot hirdetett, amely keretében azt értékelte, hogy 20 vezető MI technológiai start-up milyen megoldást nyújt 26 valós, komissiózási, csomagolási és válogatási feladattal kapcsolatban. Az ABB azt kívánta felmérni, hogy az MI elég fejlett-e ahhoz, hogy segítségével ki lehessen aknázni a robotika és az automatizálás számára a szegmensben rejlő lehetőségeket. A másik cél az volt, hogy az ABB olyan technológiai partnert találjon, amellyel együtt robosztus MI-megoldást fejleszthet ki, amely képes támogatni az autonóm anyagmozgatást, és képessé teszi a robotokat a végtelen változatban előforduló árucikkek kezelésére. 

 

A Covariant Brain egy univerzális MI, amely lehetővé teszi, hogy a robotok érzékeljék a körülöttük lévő világot, azzal kapcsolatban következtetéseket vonjanak le, és cselekvésüket a környezetükhöz igazítsák, így képesek legyenek olyan feladatokat végrehajtani, amelyek a hagyományos, programozott robotok számára már túl összetettek és túl szerteágazóak. A Covariant szoftverével a robotok megerősítéses tanulását (reinforcement learning): az iteráció segítségével a robotok saját maguk alkalmazkodnak az új feladatokhoz, ezért egyre szélesebb lesz azoknak a cikkeknek a köre, amelyeket képesek komissiózni.    

 

„A Covarianttal való partneri együttműködésünk részét képezi azon stratégiánknak, amelynek célja, hogy az ABB terjeszkedni tudjon az üzleti növekedést ígérő új piaci szegmensekben, így például az árufogalmazásban és az e-kereskedelemben, és kiaknázza az ezekben rejlő növekedési potenciált. Ezek a törekvések jól kiegészítik a már meglévő portfóliónkat, és elősegítik azon célunk elérését is, hogy a robotikában ügyfeleink első számú, kiemelt beszállítója legyünk.  A mesterséges intelligenciának a robotjainkkal történő kombinálásával a lehetőségek és az alkalmazások új területét nyitjuk meg a különböző iparágak számára,” – nyilatkozta Sami Atiya, az ABB Robotika és Gyártásautomatizálás divíziójának vezetője.     

    

„Ha tovább kívánjuk fejleszteni a mesterséges intelligenciát, akkor ki kell vinnünk azt a laboratóriumból, és a valós világ körülményei között kell alkalmaznunk. Nagy örömünkre szolgál, hogy együtt dolgozhatunk az ABB-vel, támaszkodhatunk az ABB közel öt évtizednyi, az automatizálási rendszerek nagy igénybevételt jelentő ipari környezetben történő telepítése terén szerzett szakmai tapasztalataira, és közösen MI-alapú robotikai megoldásokat fejleszthetünk ki ügyfeleinknek világszerte” – mondta Peter Chen, a Covariant vezérigazgatója és társalapítója.

 

Az ABB és a Covariant első MI által támogatott megoldásának telepítése már meg is kezdődött a Belgian Post Group részeként működő Active Ants-nél, amely vezető e-kereskedelmi szolgáltatója a hollandiai Utrechtben működő internetes vállalkozásoknak.  

Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Compliance-szakemberi szerepben teszteli az AI-t a KPMG

A Joint Venture Szövetség (JVSZ) által rendezett Innovációra Magyar! konferencián számolt be a KPMG Magyarország munkatársa arról a kísérletükről, melynek keretében gépi tanulási modell fejlesztésével támogatták a vállalati anyagok feldolgozásának folyamatát. A vonatkozó szabályzatoknak való megfelelőség ellenőrzésére bevetett mesterséges intelligencia egyelőre nem helyettesíti a szakértői munkát, azonban jelentősen gyorsítja a folyamatot, 80% feletti hatékonyságú dokumentációs alapot hozva létre. Így a fennmaradó időben az emberi beavatkozás a nagy figyelmet igénylő, alaposabb elemzést tudja elvégezni.

2024. május 18. 13:59

A műholdas távközlés szerepe óriási mértékben nőtt

A legújabb űrtávközlési technológiák, a műholdas szolgáltatások és az űrkutatás álltak az idei Távközlés Világnapjához kapcsolódó konferencia fókuszában. A győri Széchenyi István Egyetem (SZE) eseményén kiosztották a Dr. Magyari Endre-díjakat is, amit idén Dr. Gschwindt András és Petres István hírközlési szakemberek vehettek át. A Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) az esemény kiemelt támogatója.

2024. május 18. 12:15

Buszos útdíjfizetés – az első időszak tanulságai

A legtöbb busz a legkevésbé szennyező kategóriába tartozik, a külföldi járművek az autópályákat használják, míg a hazai személyszállítók harmada inkább az olcsóbb útvonalakat választja és a legtöbb vállalkozás felismerte, hogy a használatarányos útdíjfizetés kényszerét minőségbiztosítási fejlesztésekre is lehet használni – ezek a legérdekesebb megállapítások az útdíjfizetés bevezetése óta eltelt időszakból.

2024. május 17. 17:30

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Utazási konferencia az Angyalok városában

XX. E-KERESKEDELMI KONFERENCIA BY SAMEDAY

2024. május 17. 14:47

Az IKEA Kreativ megérkezett Magyarországra

2024. május 15. 17:52

Továbbra is Christian Klein az SAP első embere

2024. május 7. 13:17

Magyar siker: Nemzetközi díjat nyert a TIME magazintól a nyelvtanuló-applikáció

2024. május 3. 19:59