Kiterjesztett valóság teszi hatékonyabbá és biztonságosabbá a gyógyszerek csomagolását

forrás: Prím Online, 2019. október 29. 09:19

A GEFCO, a komplex ellátási lánc megoldások globális vezetője az ArtiShock-kal partnerségben egy innovatív kiterjesztett valóság (augmented reality, AR) applikációt fejlesztett ki, amelynek segítségével fokozható az ellátási lánc termelékenysége. A „GEFCO Enterprise AR”-nek nevezett új megoldást a GEFCO a minőség-ellenőrzés javítására és a hideg lánc csomagolási folyamat esetében a teljesítmény növelése érdekében fogja alkalmazni, mivel itt a pontosság és hatékonyság a legfontosabb tényezők.

A GEFCO Enterprise AR, a GEFCO raktári dolgozói számára lehetővé teszi – a Microsoft HoloLens headset használatával –, hogy digitális információkhoz kapcsolódjanak, például felhasználói kézikönyvekhez és munkavégzési protokollokhoz férhessenek hozzá. Az alkalmazás egyedi fejlesztésű, annak érdekében, hogy javítsa a minőség-ellenőrzést és értékes időt takarítson meg a csomagolási folyamatban, különösen a kritikus gyógyszerek esetében.

 

Az alkalmazást az ArtiShockkal, a Hollandiában működő teljes körű AR szolgáltatást nyújtó partnervállalattal, kevesebb mint egy év alatt fejlesztették ki. A projektet a GEFCO oldaláról Omar van Geest, a cég logisztikai fejlesztési igazgatója vezette. 

 

 

A GEFCO Enterprise AR ötlete a GEFCO Ötletgyárban született, a logisztikai szolgáltató cég belső inkubátorában, amely az üzleti növekedés érdekében megoldásokká alakítható innovatív dolgozói ötletek felfedezésére és ösztönzésére jött létre. 

 

A GEFCO Enterprise AR már túl van egy sikeres tesztprojekten, amelyet a cég schiphol-i raktárában végeztek. Több esetben a termelékenységet 50 százalékkal sikerült növelni és számos közvetett előny is jelentkezett, mint például a munkavállalók betanítási idejének lerövidítése. A kísérleti időszakot a koncepció igazolása (POC, Proof of Concept) fázis követi, amely szakaszban a GEFCO az alkalmazást a globális hálózatában és üzletágaiban kívánja bevezetni, annak érdekében, hogy tovább vizsgálja a technológia felhasználásának lehetőségeit, hogy az iparágakon átívelően elősegítse a hatékonyságot és a minőségi kívánalmak érvényesülését a vásárlók számára, különös tekintettel az autóipari ügyfelekre. 

 

Karin van den Brekel, a GEFCO élettudományi és egészségügyi vezetője szerint: „A csomagolási folyamat létfontosságú a GEFCO számára, különös tekintettel a kritikus gyógyszerekre, amelyeket légi úton szállítunk ügyfeleink megbízásából világszerte. 

 

 

Ehhez speciális csomagolásra van szükség, amelyet az utasításoknak megfelelően szigorúan be kell tartani a termék sértetlenségének megőrzése érdekében. A GEFCO Enterprise AR fontos szerepet játszik e folyamat produktívabbá tételében, a hibák minimalizálásában és képzési folyamataink fejlesztésében. Várjuk, hogy feltárhassuk a termék további felhasználási lehetőségeit, és folytathassuk az Artishock-kal fennálló szoros együttműködést.”

 

Cristian Vorstius Kruijff, az ArtiShock vezérigazgatója: „A kiterjesztett valóság forradalmasítja azt, ahogy a környezetünkhöz viszonyulunk, és ahogy szakmai tevékenységeinket alakítjuk. A térbeli számítástechnika (spatial computing) jelentőségét az okostelefon elterjedéséhez hasonlíthatjuk, a technológia fokozatosan lép be mindenki életébe, és 5-10 éven belül árucikké válik. Mindaddig a szervezetek dönthetnek úgy, hogy felszabadítják a technológiai kínálta lehetőséget, és ezzel előnyre tehetnek szert. 

 

Partnerünkkel, a GEFCO-val közös projektünk bizonyítja, hogy mennyire reális elvárni és elérni a kiterjesztett valóság esetén a befektetés pozitív megtérülését. A pénzügyi előnyök lehetnek közvetlenek és könnyen kiszámíthatók, mint például a termelékenység növekedése és a minőség javítása. Vagy járhatnak közvetett előnyökkel is, úgy mint a növekvő munkavállalói elégedettség és az új alkalmazottak gyors készségfejlesztésének lehetősége” - összegezte az ArtiShock vezérigazgatója.

 

Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Compliance-szakemberi szerepben teszteli az AI-t a KPMG

A Joint Venture Szövetség (JVSZ) által rendezett Innovációra Magyar! konferencián számolt be a KPMG Magyarország munkatársa arról a kísérletükről, melynek keretében gépi tanulási modell fejlesztésével támogatták a vállalati anyagok feldolgozásának folyamatát. A vonatkozó szabályzatoknak való megfelelőség ellenőrzésére bevetett mesterséges intelligencia egyelőre nem helyettesíti a szakértői munkát, azonban jelentősen gyorsítja a folyamatot, 80% feletti hatékonyságú dokumentációs alapot hozva létre. Így a fennmaradó időben az emberi beavatkozás a nagy figyelmet igénylő, alaposabb elemzést tudja elvégezni.

2024. május 18. 13:59

A műholdas távközlés szerepe óriási mértékben nőtt

A legújabb űrtávközlési technológiák, a műholdas szolgáltatások és az űrkutatás álltak az idei Távközlés Világnapjához kapcsolódó konferencia fókuszában. A győri Széchenyi István Egyetem (SZE) eseményén kiosztották a Dr. Magyari Endre-díjakat is, amit idén Dr. Gschwindt András és Petres István hírközlési szakemberek vehettek át. A Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) az esemény kiemelt támogatója.

2024. május 18. 12:15

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Utazási konferencia az Angyalok városában

XX. E-KERESKEDELMI KONFERENCIA BY SAMEDAY

2024. május 17. 14:47

Az IKEA Kreativ megérkezett Magyarországra

2024. május 15. 17:52

Továbbra is Christian Klein az SAP első embere

2024. május 7. 13:17

Magyar siker: Nemzetközi díjat nyert a TIME magazintól a nyelvtanuló-applikáció

2024. május 3. 19:59