A Netlife-ot is elérte az IoT láz

forrás: Prím Online, 2016. december 21. 10:29

Egy egyetemi projekt keretében az egyik hallgató a Netlife közreműködésének köszönhetően próbálhatta ki az SAP Internet of Things szolgáltatását. 

Feladata az volt, hogy érzékelők adatait eljuttassa az SAP HANA felhőszolgáltatásába, majd ezeket megjelenítse. A projekt sikerét mi sem példázza jobban, hogy az említett hallgató azóta ajánlatot kapott a Netlife-tól, így már ő is a cég sorait erősíti.

 

A feladat elvégzéséhez a HANA „Internet of Things Services”-t használta a felhő oldaláról. Hardver oldalról egy Raspberry Pi 2-t, valamint két TI SensorTag Bluetooth érzékelőegységet kapott. A megjelenítéshez (a Netlife-hoz hűen) az SAP legújabb megjelenítési formáját, a web alapú SAP Fiori-t használta.

 

Az Internet of Things Services használatához, hozzá kell adnunk eszközöket, valamint, hogy milyen üzeneteket kívánunk küldeni a felhő és az eszköz között és/vagy az eszköz és a felhő között. Ezekben az üzenetekben tudjuk megadni a szenzor adatokat, parancsokat, vagy bármilyen információt, amit szeretnénk küldeni. Az üzenetek feldolgozásához a felhő oldaláról van előre elkészített szolgáltatás, de készíthetünk akár sajátot is. Az eszköz oldaláról viszont nekünk kell elkészíteni az alkalmazást, ami kezeli az adatok kinyerését a szenzorról, valamint azok továbbítását a felhő felé, vagy akár az üzenetek fogadását a felhő felől. Maga a kapcsolat lehet HTTP POST vagy WebSocket alapú is.

 

 

Jelen esetben a projekthez WebSocket kapcsolatot alakított ki a hallgató a Raspberry Pi és a HANA között. Ehhez Node.js futtatókörnyezetben futó alkalmazást használt, operációs rendszernek pedig a Debian Linux egy a kifejezetten Raspberry Pi-ra írt Raspbian változatot használta. Ez az alkalmazás kezelte a kapcsolatot a szenzorral, ez olvasta ki a szenzor adatok értékeit, valamint ez küldi tovább ezeket az adatokat a felhő felé a megfelelő formában.

 

Az Internet of Things szolgáltatás alapértelmezetten a fogadott adatokat tárolja egy adatbázis táblában, valamint a megjelenítéshez egy beépített OData szolgáltatást nyújt. Ezt használva a hallgató, egy Fiori web alkalmazást hozott létre WebIDE online fejlesztőkörnyezetben. Az elkészült webalkalmazásban megtekinthetjük az adatainkat táblázatos formában, valamint diagramm formában is.

 

A hallgató ezzel nemcsak sikeresen teljesítette a feladatát, de rengeteg tapasztalatot szerzett az SAP legújabb technológiáiból, valamint az IoT világából is.

 

E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Így működnek majd a távfelügyelt boltok

A közelmúltban jelentették be, hogy rövidesen Magyarországon is elindulnak az első úgynevezett „hibrid” boltok, melyek nappal a ma ismert formában, a megszokott nyitvatartási időn kívül pedig személyzet nélküli üzemmódban várják a vásárlókat. A lehetőség technikai feltételeiről, illetve a használatának módjáról a megoldást fejlesztő Laurel Kft. május 15-i retailkonferenciáján közöltek részleteket.

2024. május 16. 13:01

Az AGON by AOC bővíti az új G4 gaming termékcsaládot

Az AGON by AOC – a világ egyik vezető gaming monitor* és IT-kiegészítő márkája – bemutatja a G4 sorozat legújabb tagjait az elismert AOC GAMING portfólióból, a 23,8 hüvelykes (60,5 cm) 24G4XE és a 27 hüvelykes (68,6 cm) 27G4XE modelleket. Az idén bemutatott, formabontó, lopakodó repülőgépek által inspirált dizájnnal rendelkező új G4 sorozat, a 24G4X és 27G4X állítható magasságú Full HD modellekkel, valamint a QHD Q27G4X modellel, már elérhető a piacon.

2024. május 16. 11:32

Először szerzett aranyérmet magyar csapat a Nemzetközi Informatikai Csapat Diákolimpián

Az idén Szíria által rendezett Nemzetközi Informatikai Csapat Diákolimpia (IIOT) világversenyt a miskolci Földes Ferenc Gimnázium diákjai nyerték meg a tíz résztvevő csapat közül. A világverseny előkészületeihez is jelentősen hozzájárult Magyarország, hiszen az idei versenyre kiválasztott feladatok kétharmadát magyarok állították össze.

2024. május 16. 09:55

A Vodafone országos hálózatfejlesztési programja újabb mérföldkőhöz érkezett

A Vodafone Magyarország hálózatfejlesztési stratégiájának részeként 2024 végéig országosan az állomások 40 százalékán végez kapacitásbővítést, ami a hívásminőséget és a letöltési sebességet is jelentősen javítja. A hálózatfejlesztési programnak köszönhetően többek között Debrecenben, Miskolcon, Veszprémben, Székesfehérváron és Nyíregyházán élvezhetik a szolgáltató ügyfelei a gyorsabb mobilinternetet. 

2024. május 15. 20:44

Digitális gyermekvédelmi konferenciát szervezett az NMHH és az ELTE

A szabályozás területén megindult fejlődés Európa és Magyarország számára is kiemelten fontos, csak ez teremti meg a lehetőséget a gyermekek szexuális kizsákmányolásának feltárásához, és teszi lehetővé, hogy a bántalmazás önkéntes bejelentése és a monitorozási kötelezettség közösen segítse a gyermekek védelmét az online térben. Többek között ez is elhangzott a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) támogatásával, az ELTE Állam- és Jogtudományi Kar által a gyermekek online bántalmazása elleni védekezésről szervezett konferencián.

2024. május 15. 19:31

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Az IKEA Kreativ megérkezett Magyarországra

2024. május 15. 17:52

Továbbra is Christian Klein az SAP első embere

2024. május 7. 13:17

Magyar siker: Nemzetközi díjat nyert a TIME magazintól a nyelvtanuló-applikáció

2024. május 3. 19:59

Megvannak 2024 legvonzóbb hazai munkaadói

2024. április 29. 11:38