Elindult az innovatív egyetemisták startup képzése

forrás: Prím Online, 2019. október 28. 19:12

Az idei őszi szemeszterben három helyszínen indult útjára az egyetemi évek alatt születő, innovációkat támogató program, a Startup Campus University. A pályázók változatos témakörökben indították el a munkát, sok esetben koncentrálnak a fenntarthatóság kérdésére, de többen indulnak egészségügyi, oktatási fejlesztésekkel vagy különböző közösségi megoldásokat hozó projektekkel is. A program végén, az MFB Csoporthoz tartozó Hiventures befektetési bizottsága dönt arról, hogy kik kapják meg a 15 millió forintos befektetést a további fejlesztésre. 

A korábbi sikerek nyomán idén is startol a képzés a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemen, valamint újdonságként vidéken, a győri Széchenyi István Egyetemen és a fővárosban a Magyar Divat & Design Ügynökség (MDDÜ) közreműködésével művészeti területen hallgató egyetemisták számára is lehetőség nyílt a részvételre. Az öthetes programra a hallgatók meglévő innovatív ötletükkel vagy termékük, szolgáltatásuk prototípusával jelentkezhettek. A bekerülés feltétele az volt, hogy a csapatban legyen legalább egy aktív hallgatói státusszal rendelkező tag. 

 

 

A Startup Campus University célja az, hogy ösztönözze a hallgatói innovációs ötletek felszínre kerülését és megosztását, illetve, hogy a startup vállalkozói kultúrát népszerűsítse és már egyetemista korban megismerhetővé tegye. A fiatal innovátorok, így a program során validálhatják az ötletüket, fejleszthetik a prototípusukat, de akár piacra vitelig is eljuttathatják a projektet, amit az öt hét leteltével, a Hiventures szakemberei értékelnek. Ebben a csapatokat magasan képzett és nagy szakmai tapasztalattal rendelkező mentorok támogatják, akik megosztják a vállalkozásindításhoz szükséges elméleti tudást, megismertetik a résztvevőket az alapfogalmakkal és az üzleti életben hasznos és fontos eszközökkel. Az elsajátított tudást később a gyakorlatba is ültethetik.  

 

Az MDDÜ közreműködésével, október 4-én tartották meg az első képzést a művészeti iparágakra szakosodott hallgatóknak. Ennek az együttműködésnek kiemelt célja az, hogy a kreatív iparban tanuló fiatalok is lehetőséget kapjanak innovatív ötleteik üzleti támogatására – a technológia és a fenntarthatóság jegyében. 

 

 

A Széchenyi István Egyetem képzési struktúrájának fontos része a vállalkozási ismeretek átadása, így győri csapatok is szép számmal jelentkeztek. Számukra október 3-án indult el a program. Október 18-án elkezdődött a program a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemen is, a Felsőoktatási és Ipari Együttműködési Központ (BME FIEK) közreműködésével, szintén nagy érdeklődés mellett.  

 

A három helyszínen összesen 29 ötletet választottak ki. Több projekt is fókuszál a fenntarthatóságra és a környezeti terhek csökkentésére - van olyan applikáció fejlesztésére vonatkozó ötlet is, amely a hulladékmentes életmód kialakításában segíti a felhasználókat, egy másik csapat az óceáni hulladékból állítana elő fürdőruhákat, de vannak mérnökhallgatók, akik elektromos rollerekkel való közlekedést optimalizálnák a városi közlekedésben és az ipari parkokban, csökkentve ezzel a helyi károsanyag-kibocsátást. Többen egészségügyi innovációkat dolgoznak ki: az egyik csapat olyan öltözék prototípusán munkálkodik, amely csökkenti a premenstruációs szindrómával járó fájdalmakat, mások tartásjavító szenzort és applikációt szeretnének fejleszteni, de a projektek között szerepel egy olcsón előállítható 3D nyomtatott robot végtag fejlesztése is, mely sérült gyerekek számára nyújt új lehetőséget. 

 

A Startup Campus University Program során a hatodik, és egyben utolsó alkalommal egy nyílt befektetési ülésre, Demo Day-re kerül sor, ahol a legjobban teljesítő csapatok a Hiventures képviselői előtt prezentálhatják projektjeiket. A befektetési bizottság hoz majd döntést arról, hogy melyik csapat kapja meg a 15 millió forintos befektetést a további munkálatokra.

 

 

További információ a programokról: 

Startup Campus x BMEhttps://www.startupcampusuniversity.hu/scxbme  

Startup Campus x SZEhttps://www.startupcampusuniversity.hu/scxgyor  

Startup Campus x HFDAhttps://www.startupcampusuniversity.hu/scxhfda  

 

E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Hannover Messe 2024: A Bosch fenntartható megoldásokat mutatott be

Az ipari gyártás minden gazdaság motorja, a gyártóknak azonban egy jelentős kihívásra is kell megoldást találniuk: a klímaváltozás miatt a gyáraknak fenntarthatóvá kell válniuk és kímélni kell az erőforrásokat. A Bosch, a gyártási és ipari megoldások egyik vezető szállítója, a gyárautomatizáláshoz, a hidrogéngazdasághoz, a digitalizációhoz és a mesterséges intelligenciához (MI) kapcsolódó megoldások széles portfóliójával segíti az ipari vállalatokat a zöld átalakulás megvalósításában.

2024. május 4. 17:02

Újabb rangos szakmai díjat nyert a Prologis!

A Prologis Park Budapest-Sziget II beruházás nyerte idén a Magyarországi Logisztikai Szolgáltató Központok Szövetsége (MLSZKSZ) által életre hívott, „Év logisztikai fejlesztése” elismerést. A legkiemelkedőbb hazai logisztikai fejlesztéseket díjazó kitüntetést 2023 óta ítéli oda a szervezet 11 tagú testülete a közúti-, vasúti-, vízi-, légi- és intermodális fuvarozás, valamint a vámolási és raktározási területek meghatározó szereplői részére.

2024. május 4. 15:37

Egy napra az anyukák vették át a vezető szerepet a Yettelnél

Határozottság, konfliktuskezelés, problémamegoldó képesség és empátia: ezek a legfőbb vezetői tulajdonságok, melyek édesanyaként is elengedhetetlenek a magyarok szerint – derült ki a Yettel friss, országos, anyák napja alkalmából készített kutatásából. A mobilszolgáltató a vezetői kompetenciákat vetette össze az anyasághoz szükséges képességekkel, és az is kiderült, hogy tízből nyolc válaszadó szerint a gyereknevelés során tanult készségeket a munkavégzésben is lehet kamatoztatni.

2024. május 4. 13:55

Az AI a technológia jövője, a HONOR pedig úttörő benne

A technológia világában mostanában szinte minden a mesterséges intelligenciáról (AI) szól, a hírek egy része pedig riasztó jelleggel csapódik le: sokan munkák elvesztését, emberek által végzett szakmák megszűnését látják benne. 

2024. május 4. 12:14

A világ egyik legjobb egyetemével kötött partnerséget a Budapesti Metropolitan Egyetem

A Budapesti Metropolitan Egyetem (METU) első és egyetlen magyar egyetemként írt alá hosszú távú partnerségi megállapodást az Arizona State University-vel (ASU), amely a Center for World University Rankings 2023-2024 szerint a világ legjobb egyetemeinek 1%-ába tartozik.  Ez a partnerség új lehetőségeket biztosít a METU-n tanuló magyar és külföldi hallgatók számára, és a magyar felsőoktatás nemzetközivé válásának következő lépcsőfoka lehet. A megállapodás alapján a METU jogosult használni a logója részeként a „powered by Arizona State University” megnevezést.

2024. május 4. 10:31

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Magyar siker: Nemzetközi díjat nyert a TIME magazintól a nyelvtanuló-applikáció

2024. május 3. 19:59

Megvannak 2024 legvonzóbb hazai munkaadói

2024. április 29. 11:38

Ingyenes digitális platform segít a tanároknak és diákoknak az érettségire való felkészülésben

2024. április 20. 11:36

Itt a világ első, Swarovski kristályba ágyazott autós kijelzője

2024. április 10. 14:55