A mesterséges intelligencia tudásukat osztották meg civil szervezetekkel a startupok Budapesten

forrás: Prím Online, 2019. június 7. 09:03

Több mint egy tucat civil szervezet és fiatal fejlesztő a startupok világából, valamint számos technológiai cég szakértője találkozott a Microsoft Magyarország „Tech for Social Impact” rendezvényén. A civil szervezetek aktivistái az egynapos eseményen a meghívott profi fejlesztőkkel és IT-cégekkel dolgoztak azon, hogy megismerjék a legmodernebb mesterséges intelligencia-, felhő és egyéb digitális technológiákat, melyek olyan jó ügyek szolgálatába állíthatók, mint a környezetvédelem, az akadálymentesítés vagy épp a humanitárius segítségnyújtás. A Microsoft Magyarország szakmai partnere a Design Terminal innovációs ügynökség volt a startup vállalkozások kiválasztása és a csapatok együttműködését ösztönző esemény megvalósítása során.

A Tech for Social Impact rendezvényen a résztvevő civil szervezetek által meghatározott kihívásokra a Microsoft üzleti partnerei és a startupok közösen keresték a mesterséges intelligencia-, felhő- és egyéb digitális technológiára épülő megoldásokat.

 

A civil szervezetek által megvalósítani kívánt ötletek között volt egy olyan chatbot kifejlesztése, amelynek célja, hogy a ritka betegségben szenvedő embereknek segítsen megtalálni a megfelelő orvost. Felmerült egy olyan munkaállomás fejlesztése is, amely a gépelni nem tudó embereknek is biztosítja a számítógép-használat lehetőségét, egy magyar nyelvű beszédfelismerő alkalmazásnak köszönhetően.

 

 

A június 5-i esemény a Microsoft Magyarország, a digitális fejlesztéseket a közjó szolgálatába állító csaknem egy éven át tartó rendezvénysorozatának zárórendezvénye volt. Az „AI for Good” (a mesterséges intelligencia a jó ügyekért) kezdeményezés keretében a Microsoft Magyarország 2018 őszén civil szervezeteknek szóló tájékoztató és szemléletformáló rendezvénysorozatot indított, amelynek célja az volt, hogy a közjó érdekében dolgozó, agilis és nyitott civil szervezetek bepillanthassanak a technológia világába és megismerjék miként támogathatják céljaikat a digitalizáció, a mesterséges intelligencia, valamint a felhőszolgáltatások.

 

A rendezvényen, többek között, interaktív oktatási alkalmazást, valamint chatbot és adatelemző megoldást fejlesztő startup is részt vett, akik környezetvédelmi, gyermekjogi és mozgáskorlátozottakat segítő szervezetekkel találkoztak a Microsoft szervezésében.

  

Az AI for Good program részeként a civilek támogatásért is pályázhatnak egy-egy kiemelten hasznos ötletük megvalósítására. Éppen ezért a Microsoft az AI for Good részeként több területet lefedő Azure – a Microsoft felhő szolgáltatási platformja – támogatást ad a legnemesebb ötletek kivitelezéséhez. A hazai program a Microsoft 2017-ben elindított globális kezdeményezésének része.

 

 

„Az AI for Good egy globális program, amelynek keretében a Microsoft 5 éven át összesen 115 millió dollárt fordít arra, hogy a mesterséges intelligenciát a civil szervezetek számára is elérhető közelségbe hozza” – mondta Timos Platsas, a Microsoft filantrópia területének regionális vezetője.

 

  • AI for Earth (MI a bolygónk védelmében)
  • AI for Accessibility (MI, mint az egyenlő hozzáférés és az akadálymentesítés eszköze)
  • AI for Humanitarian Action (MI a humanitárius segítségnyújtásért)

 

“A Microsoft elkötelezett abban, hogy már az AI-megoldások kitalálásakor és tervezésekor etikus gyakorlatot kövessenek a szakemberek. E filozófiánk szerint minden, AI-alapú rendszernek és megoldásnak társadalmilag igazságosnak, megbízhatónak, biztonságosnak, átláthatónak, felelősnek és a magánszférát hatékonyan védőnek kell lennie” – hívta fel a figyelmet Mátrai Zsuzsa a Microsoft vállalati és kormányzati kapcsolatokért felelős regionális igazgatója.

Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Stratégiai összefogás az AWS és a Deloitte közt

Több éves, átfogó, stratégiai együttműködésbe kezdett a világ legnagyobb vezetési tanácsadó cége, a Deloitte, valamint a világ legnagyobb nyilvános felhőszolgáltatója, az Amazon Web Services (AWS). A kooperációjuk célja, hogy felgyorsítsák a vállalatok digitális transzformációját, az üzleti műveleteik felhőbe terelésével felkészítsék őket az egyre élesedő versenyre, valamint maximalizálják számukra a felhőalapú technológia üzleti előnyeit. 

2024. május 2. 16:07

Cégmarketing trendek – 2024. Legyünk jelen egyszerre mindenhol!

Legyünk ott mindenhol! Ez a jelszava mostanában a cégeknek. Mindenütt látszódni, hallatszódni kell, hogy a nagy kommunikációs zajban észrevegyenek. A PP Konferenciaközpont és a BKIK „Cégmarketing trendek – 2024 Legyünk jelen egyszerre mindenhol!” című, május 30-án megrendezendő hibrid konferenciájának előadói választ adnak arra, hogy hogyan juttassuk el üzeneteinket a vevőinknek a rendkívül felpörgetett, zajos online és offline térben 2024-ben.

2024. május 2. 12:59

Elkészült az egyedülálló hazai AI-kutatás

A mesterséges intelligencia térnyerése egyaránt kelt izgalmat és aggodalmat a cégvezetők körében. Vajon mekkora tudással rendelkeznek a mindent elsöprő technológiával kapcsolatban? Elkészült Magyarország átfogó AI&Leadership kutatása, hogy hiteles- és valós képet kapjanak egymásról is a vállalatirányítók.

2024. május 2. 11:36

Együttműködési megállapodást kötött a magyar kormány, a Yettel és a CETIN

A magyarországi digitalizáció fejlesztését szolgáló együttműködést közös nyilatkozatban erősítette meg a kormány, a Yettel Magyarország Zrt. és a távközlési infrastruktúraszolgáltató CETIN Hungary Zrt. A megállapodásban foglaltak szerint a vállalatok 2024-2028 között legalább 72 milliárd forint értékű mobil hálózatfejlesztési beruházást hajtanak végre.

2024. május 2. 09:55

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Megvannak 2024 legvonzóbb hazai munkaadói

2024. április 29. 11:38

Ingyenes digitális platform segít a tanároknak és diákoknak az érettségire való felkészülésben

2024. április 20. 11:36

Itt a világ első, Swarovski kristályba ágyazott autós kijelzője

2024. április 10. 14:55

A csevegőprogramokat vizsgálta az NMHH

2024. április 2. 13:14