Nemzetközi blokklánc-konferenciát rendeznek Budapesten

forrás: Prím Online, 2018. október 5. 15:02

B-Day 2.0 néven kétnapos nemzetközi konferenciát szervez a Blockchain Kutatási Egyesület 2018. november 8-án és 9-én a budapesti Bálnában. A rendezvényen a blokklánc hazai szakértői mellett ritkán hallható külföldi szakemberek is előadást tartanak, a legnevesebb meghívott az amerikai Nick Szabo.

Hol van az érték a blokkláncban? – Erre a kérdésre keresik a választ a plenáris előadók és a műhelybeszélgetések résztvevői a budapesti Bálnában november 8–9-én megrendezendő B-Day 2.0 blockchain-konferencián. A tanácskozás szervezője a Blockchain Kutatási Egyesület, a rendezvényen részt vesz a hazai kriptovilág színe-java, és olyan multinacionális nagyvállalatok is, amelyek a blokklánc-technológia fejlesztésére és kiaknázásra a közelmúltban saját szervezeti egységeket hoztak létre.

 

A rendezvény legnagyobb érdeklődéssel várt előadója az USA-ban élő Nick Szabo – az informatikai guruban sokan a bitcoin kriptovaluta rejtőzködő atyját sejtik. További előadók a blokklánc- és kriptoszcéna legkiválóbb hazai és nemzetközi szakemberei, bővülő névsoruk elérhető a konferencia honlapján.

 

„A hírekben legtöbbször a bitcoin és a többi kriptovaluta árfolyam-ingadozásai szerepelnek, hiszen a hirtelen meggazdagodás mindenkinek a fantáziáját megmozgatja – mondja Szilágyi Imre, a B-Day események ötletgazdája. – Mindeközben a blokklánc-technológia az egyik legdinamikusabban fejlődő, az élet számos területét érintő globális iparággá vált: több ezer blockchainhez kapcsolódó álláshirdetés van a neten, 2018. első negyedévében a computerworld.com cikke szerint több mint 6000 (!) százalékos volt az éves bővülés ezen a területen a nemzetközi állásportálok adatai alapján.”

 

 

„Olyan technológiai áttörést élünk meg, ami jelentősen átformálja világunkat a jelenben és a közeljövőben. Persze a laikusok érdeklődése is óriási, mindenki ki akarja venni a részét a technológiai boomból, ha máshogy nem, befektetőként” – magyarázza a B-Day konferenciák főszervezője.

 

„A blokklánc alapú technológiai fejlesztésekben a magyar szellemi erő nagyon is jelen van – mondja Csabai Csaba, a Blockchain Kutatási Egyesület tagja, a budapesti Variance HUB blokklánc-fejlesztőközpont létrehozója. – Egyesületünk célja, hogy ebben a magas hozzáadott értékű, munkahelyteremtő iparágban Magyarország élenjáró tudásközponttá váljon. Ez vezérelt bennünket, amikor a B-Day 2.0-t regionális konferenciaként szerveztük meg, a környező országok szakembereinek és döntéshozóinak bevonásával.”

 

A konferencia programjáról, az előadók személyéről a B-Day 2.0 honlapja ad részletes tájékoztatást.

 

____

A pénzpiacokon az elemzők technikai és fundamentális elemzés segítségével fogalmazzák meg várakozásaikat egy-egy valuta jövőbeni teljesítményével kapcsolatban. Mindkét módszernek kidolgozott metodikája van, ahol a többé-kevésbé egységes szabályozási környezetnek köszönhetően a bemenő adatok összevethetők, feldolgozhatók. A kriptovaluták esetében az elemzés módszertana még nem kristályosodott ki, és az egységes szabályozási háttér is hiányzik a világban, így a B-Day 2.0 mottója – „Hol az érték a blokkláncban?” – korántsem költői, sokkal inkább fundamentális kérdés, amire közösen keresik a választ mindazok, akik munkát vagy pénzt invesztálnak ezen a területen.

 

____

A B-Day 2.0 előzménye a Budapest Kongresszusi Központban januárban megrendezett Blockchain Budapest konferencia, ahol a több mint 800 résztvevőnek olyan magyar fejlesztések mutatkoztak be, mint a TE-Food vagy az InLock. Az őrült tempóra jellemző, hogy a TE-Food azóta túl van egy sikeres ICO-n, ahol több mint 6 milliárd forint értékben gyűjtött tőkét befektetőktől egyetlen nap – valójában kevesebb mint 20 perc – alatt. 

Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Compliance-szakemberi szerepben teszteli az AI-t a KPMG

A Joint Venture Szövetség (JVSZ) által rendezett Innovációra Magyar! konferencián számolt be a KPMG Magyarország munkatársa arról a kísérletükről, melynek keretében gépi tanulási modell fejlesztésével támogatták a vállalati anyagok feldolgozásának folyamatát. A vonatkozó szabályzatoknak való megfelelőség ellenőrzésére bevetett mesterséges intelligencia egyelőre nem helyettesíti a szakértői munkát, azonban jelentősen gyorsítja a folyamatot, 80% feletti hatékonyságú dokumentációs alapot hozva létre. Így a fennmaradó időben az emberi beavatkozás a nagy figyelmet igénylő, alaposabb elemzést tudja elvégezni.

2024. május 18. 13:59

A műholdas távközlés szerepe óriási mértékben nőtt

A legújabb űrtávközlési technológiák, a műholdas szolgáltatások és az űrkutatás álltak az idei Távközlés Világnapjához kapcsolódó konferencia fókuszában. A győri Széchenyi István Egyetem (SZE) eseményén kiosztották a Dr. Magyari Endre-díjakat is, amit idén Dr. Gschwindt András és Petres István hírközlési szakemberek vehettek át. A Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) az esemény kiemelt támogatója.

2024. május 18. 12:15

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Utazási konferencia az Angyalok városában

XX. E-KERESKEDELMI KONFERENCIA BY SAMEDAY

2024. május 17. 14:47

Az IKEA Kreativ megérkezett Magyarországra

2024. május 15. 17:52

Továbbra is Christian Klein az SAP első embere

2024. május 7. 13:17

Magyar siker: Nemzetközi díjat nyert a TIME magazintól a nyelvtanuló-applikáció

2024. május 3. 19:59