Díjazták a Continental intelligens ablakvezérlését és a 3D megjelenítési felületét

forrás: Prím Online, 2018. január 16. 08:01

A Continental is elismerésben részesült a 2018-as Német Design Díjátadón, mint ahogy az tavaly és tavalyelőtt is történt. A Német Formatervezési Tanács a „Közlekedés” kategória nyertesének választotta a vállalatcsoport intelligens ablakvezérlését és a háromdimenziós kijelző felületét. Ezzel a nemzetközi zsűri is elismerte a technológiai vállalat minőségi munkáját és innovatív leleményességét. A díjat 2018. február 9-én adják át Frankfurtban.

Intelligens ablakvezérlés

Az intelligens ablaküveg automatikusan vagy gombnyomásra sötétedik be a beállított szintekre. A technológia üvegbe épített speciális fóliát használ, amelyeknek megváltozik az áttetszősége az elektromos vezérléstől érkező jel hatására. Ezzel a megoldással akár négy grammal is csökkenthető a CO2 kibocsátás kilométerenként. Emellett fokozza a kényelmet és a biztonságot, mivel a sofőrt nem vakítja el a napfény, és a figyelme nem terelődik el például a napellenző lehajtásakor. Az ablakok automatikus besötétítése egyúttal a kocsiban hagyott értékek védelmét is szolgálhatja. „Megtiszteltetés számunkra, hogy a Német Formatervezési Tanács is elismerte az intelligens ablakvezérlés által nyújtott lehetőségeket, ez pedig megerősített minket abban a törekvésünkben, hogy rugalmas rendszermegoldásként fejlesszük ezt tovább” – mondta Andreas Wolf, a Continental Váz és Biztonság üzletágának vezetője. „Az, hogy fokozatosan állíthatjuk az ablakon keresztül beáramló fény mennyiségét, növeli a vezetés kényelmét és biztonságát” – így kommentálta a döntését a Német Design Díjátadó zsűrije.

 

 

3D kijelzőfelület

Amellett, hogy egyre nagyobbá válnak az autók kijelzői, egyre több funkciót és digitális tartalmat képesek kezelni. Kiváló példa erre a digitális műszercsoport, amely rugalmasan jeleníti meg a digitális tartalmat, ugyanakkor ebben az esetben korlátozott a testreszabhatóság. Itt lép színre a Continental 3D kijelzője. A hagyományos kijelző felületet optikailag kötött és topográfiai elemekkel bővíti ki, és utat nyit a kreativitás szabadságának. „A kijelzőnk személyre szabható, mind az egyes márkák, mind a sofőrök tekintetében. Büszkék vagyunk arra, hogy a Német Formatervezési Tanács ezzel a díjjal elismerte azt az erőfeszítésünket, amellyel a személyre szabott vezetés élményét kívánjuk jobbá tenni” – tette hozzá Dr. Frank Rabe, a Continental Műszerek és Sofőr Felhasználói Felületek üzletágának vezetője.

 

„Az innovatív kijelző háromdimenziós jellegének köszönhetően számos információ jelenik meg a legkülönbözőbb helyeken új, modern formában, és ezzel teljesen új megjelenést és érzést kelt a belső térben” – a zsűri így érvelt a 3D kijelző felület győzelme mellett. 

 

 

A 2018-as Német Design Díjátadó

A Német Design Díjátadó a Német Formatervezési Tanács prémium nemzetközi megmérettetése. Az a célja, hogy felfedezze, bemutassa és jutalmazza az egyedi design trendeket. Ennek érdekében évről évre díjazza a termékek és a kommunikáció területén született, magas minőségű pályázatokat, amelyek önmagukban mind forradalmi design újdonságok. A Német Design Díjat 2012-ben adták át először, és ma már a világ egyik legrangosabb megmérettetése e témában, amelyet szakmai körökben is nagyra becsülnek.

Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Elmaradnak a nemzetközi átlagtól automatizálás és AI terén a magyar cégek

A vállalatok többsége digitálisan még éretlen, ha a HR folyamatok automatizációjáról van szó – derült ki egy friss felmérésből. A munkavállalók azonban korántsem tartanak annyira az AI előretörésétől, mint gondolnánk: mindössze tíz százalékuk gondolja azt, hogy a mesterséges intelligencia ténylegesen veszélyeztetné az állását. A kutatás arra a kérdésre kereste a választ, hogy a technológia gyors ütemű változása mellett mire számíthatnak az álláskeresők, a munkavállalók és a munkaadók a közeljövőben. 

2024. május 6. 18:10

Növényvédelmi drónpilótaképzést indít a Széchenyi-egyetem, az ABZ Drone és a CloudIA

A Széchenyi István Egyetem, az ABZ Drone Kft. és a Cloud for Intelligent Airplace Zrt. (CloudIA) együttműködési megállapodást kötöttek, amelynek keretében növényvédelmi drónpilóta-képzést indítanak, először május végén. Az oktatás az Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Karon valósul meg, elérhetővé téve a legmagasabb szintű drónképzést a régió szakemberei számára.

2024. május 6. 11:50

Mitől lesz okos a jövő hálózata

A jövőben a megújuló energiaforrások arányát növelnék a legtöbben, 2030-ra pedig a digitalizáció és az energiaellátás zöldülése a legmarkánsabban megmutatkozó igény - derül ki az E.ON Hungária Csoport reprezentatív kutatásából. A vállalatcsoport felkészülve a jövő kihívásaira, az elkövetkező években 1 milliárd eurót tervez költeni áramhálózatának fejlesztésére Magyarországon és folyamatosan keresi és alkalmazza azokat a megújuló energia használatát segítő innovatív eszközöket, amelyek a hálózat stabilitását és rugalmasságát szolgálják.

2024. május 6. 10:26

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Magyar siker: Nemzetközi díjat nyert a TIME magazintól a nyelvtanuló-applikáció

2024. május 3. 19:59

Megvannak 2024 legvonzóbb hazai munkaadói

2024. április 29. 11:38

Ingyenes digitális platform segít a tanároknak és diákoknak az érettségire való felkészülésben

2024. április 20. 11:36

Itt a világ első, Swarovski kristályba ágyazott autós kijelzője

2024. április 10. 14:55