A konténertechnológia a jövő!

forrás: Prím Online, 2015. szeptember 24. 12:26

A konténervirtualizációs technológiának köszönhetően gyorsabban és egyszerűbben virtualizálhatók az alkalmazások. A SUSE bejelentette, hogy teljes körű támogatást nyújt a nyílt forráskódú Docker használatához. A legelterjedtebb konténervirtualizációs technológiának számító eszközt 2013-as indulása óta több mint 50 millióan töltötték le, a használatával konténerekbe helyezett alkalmazások száma pedig meghaladja a negyvenezret.

A vállalatok mindig is arra törekedtek, hogy számítógépes rendszereiket a lehető leghatékonyabban működtessék, mindeközben pedig a teljesítmény és a rugalmasság terén se kelljen kompromisszumot kötniük. A hypervisor-alapú virtualizáció néhány éve komoly előrelépésnek számított, és ígéretes eredményeket kínált, a sebesség és a hardverek kihasználtsága terén azonban továbbra is kívánnivalókat hagy maga után. Az elvárásoknak leginkább a konténeralapú virtualizációs technológia tesz eleget, amely gyorsabb és rugalmasabb működést biztosít alacsonyabb erőforrásigény és minimális teljesítményveszteség mellett.

A technológia segítségével a vállalatok egyszerűbben orvosolhatják az üzemeltetés, illetve a fejlesztés során gyakran felmerülő nehézségeket, legyen szó akár a frissítések telepítéséről az egyre nagyobb szerverpark gépein, a sokféle tesztelési környezet előállításához szükséges gépkapacitásról és időről, vagy éppen a folyamatosan növekvő elvárásokról a hatékonyság terén. A „hagyományos”, hypervisor-alapú virtualizáció azért nem kínál megfelelő, mindenre kiterjedő megoldást, mivel ebben az esetben az erőforrások elszigetelten működnek a virtuális gépeken (VM, virtual machine) belül, így nem lehet optimalizáltan elosztani a terhelést a VM-ek között. A hypervisoros virtualizáció során a virtuális gépek egy köztes rétegen keresztül képesek virtuálisan futni a fizikai hardveren, ezzel szemben a konténervirtualizáció esetében a konténerek az operációs rendszermagon elhelyezett felhasználói térben futnak. Ezért is nevezik a konténervirtualizációt operációsrendszer-szintű virtualizációnak is.


A Docker ennek köszönhetően hatékonyabb üzemeltetést biztosít, hiszen kevesebb szervert kell működtetni. Ezáltal a vállalatoknak kevesebb időt, energiát és költséget kell fordítaniuk az operációs rendszerek futtatására és karbantartására, például a frissítések telepítésére, a naplófájlok gyűjtésére, valamint a konfigurációk módosítására és ellenőrzésére. A megoldás ezenfelül a fejlesztés terén is hatékonyabb működést tesz lehetővé, mivel a segítségével rendkívül egyszerűen előállíthatók a különféle tesztelési környezetek, amelyek elengedhetetlenek a sikeres fejlesztési projektekhez. A Docker révén kevesebb virtuális géppel is kivitelezhetők a kapcsolódó feladatok, mert egy adott géppel többféle futtató környezetet és adatbázist képesek tesztelni a szakemberek.

A SUSE számos hasznos eszközzel és funkcióval egészíti ki a Docker képességeit. Folyamatosan rendelkezésre álló, nagyvállalati szintű támogatást biztosít, illetve a YaST keretrendszer révén egyszerűen kezelhető alapot és futtató környezetet kínál a technológia alkalmazásához. Emellett olyan eszközöket is ügyfelei rendelkezésére bocsát, amelyek segítségével egyszerűen összeállíthatják a Docker környezetben futó alkalmazásokat és lemezképeket.

 

Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Compliance-szakemberi szerepben teszteli az AI-t a KPMG

A Joint Venture Szövetség (JVSZ) által rendezett Innovációra Magyar! konferencián számolt be a KPMG Magyarország munkatársa arról a kísérletükről, melynek keretében gépi tanulási modell fejlesztésével támogatták a vállalati anyagok feldolgozásának folyamatát. A vonatkozó szabályzatoknak való megfelelőség ellenőrzésére bevetett mesterséges intelligencia egyelőre nem helyettesíti a szakértői munkát, azonban jelentősen gyorsítja a folyamatot, 80% feletti hatékonyságú dokumentációs alapot hozva létre. Így a fennmaradó időben az emberi beavatkozás a nagy figyelmet igénylő, alaposabb elemzést tudja elvégezni.

2024. május 18. 13:59

A műholdas távközlés szerepe óriási mértékben nőtt

A legújabb űrtávközlési technológiák, a műholdas szolgáltatások és az űrkutatás álltak az idei Távközlés Világnapjához kapcsolódó konferencia fókuszában. A győri Széchenyi István Egyetem (SZE) eseményén kiosztották a Dr. Magyari Endre-díjakat is, amit idén Dr. Gschwindt András és Petres István hírközlési szakemberek vehettek át. A Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) az esemény kiemelt támogatója.

2024. május 18. 12:15

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Utazási konferencia az Angyalok városában

XX. E-KERESKEDELMI KONFERENCIA BY SAMEDAY

2024. május 17. 14:47

Az IKEA Kreativ megérkezett Magyarországra

2024. május 15. 17:52

Továbbra is Christian Klein az SAP első embere

2024. május 7. 13:17

Magyar siker: Nemzetközi díjat nyert a TIME magazintól a nyelvtanuló-applikáció

2024. május 3. 19:59